З пропозиціями щодо покращення роботи сайту пишіть нам на електронну адресу!!!

Верхній Студений

Два карпатські села Верхній Студений і Нижній Студений зливаються й навіть підпорядковані одній сільраді.

Перша письмова згадка про Нижній Студений (до 1945 р. він називався Студений Потік) відноситься до XVI ст. Як пише радянське видання "Історії міст та сіл УРСР", село відрізнялось від інших тим, що тут жили великими дворищами, по кілька родин, часто навіть і не споріднених.
Навколишні землі, вкриті лісами, належали угорським та австрійським магнатам — Урмезеям, Довгаям, Ліпчаям, Телекіям.

Під час революції 1848-1849 рр. в Австро-Угорщині невдоволене місцеве населення грабували панські та церковні економії, за що обидва села піддавались жорстоким каральним акціям цісарських військ. Допомагали їм в цьому й війська російської імперії, які Микола І прислав для придушення угорської революції на прохання цісаря.

Пошук об’єкта

Інтерактивна карта

image01

Відеоогляд

Озеро вважається найцікавішим об'єктом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4—5 гектарів, його середня глибина становить 8—10 м, максимальна — 22-24 м Через висоту над рівнем моря і порівняну глибоководність навіть у найтепліші дні прогріваються лише верхні 1—2 метри озера.шипітведмедіскасенгейзер 

 

 Міжгірський район — один із наймальовничіших куточків Карпат. Мандрівник, який подорожує по Міжгірщині, обов’язково захоче побувати на Синевирському озері, яке знаходиться на висоті 989 м над рівнем моря. Милувати око буде один із найгарніших водоспадів Українських Карпат — «Шипіт».

Серед карпатських гір, у мальовничих селах на туристів чекають доброзичливі господарі затишних садиб.

загальний2

Please publish modules in offcanvas position.

Design by Kaspersky