З пропозиціями щодо покращення роботи сайту пишіть нам на електронну адресу!!!

Сойми

Село Сойми — одне зі старовинних сіл Закарпаття, відоме з 1410 р. В Соймах сходяться два шляхи на Міжгір'я — через Торуньський перевал та з Воловця. В Соймах річка Репинка вливається в Ріку. Населення — близько 1100 осіб.

Село є бальнеологічним курортом, який відомий з кінця XVIII ст. Місцева мінеральна вода не має аналогів у світі і в міжнародній класифікації зареєстрована під власною назвою "Сойминська". В воді найбільший вміст кальцію серед усіх гідрокарбонадних вод України, наявні й інші мікроелементи (магній, літій, борна кислота, хлориди заліза тощо). Вона допомагає людям з патологією шкункового тракту, супутніми змінами з боку жовчного міхура та підшлункової залози, захворюванням обміну речовин, цукрового діабету. На базі сойминської води з 1950 р. функціонує санаторій "Верховина".

В Соймах працює аматорський музей "Сільська хата". Тут збереглася дерев'яна церква початку ХХ ст. При дорозі є мінеральне джерело (N48.56040 E23.48907).

Пошук об’єкта

Інтерактивна карта

image01

Відеоогляд

Озеро вважається найцікавішим об'єктом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4—5 гектарів, його середня глибина становить 8—10 м, максимальна — 22-24 м Через висоту над рівнем моря і порівняну глибоководність навіть у найтепліші дні прогріваються лише верхні 1—2 метри озера.шипітведмедіскасенгейзер 

 

 Міжгірський район — один із наймальовничіших куточків Карпат. Мандрівник, який подорожує по Міжгірщині, обов’язково захоче побувати на Синевирському озері, яке знаходиться на висоті 989 м над рівнем моря. Милувати око буде один із найгарніших водоспадів Українських Карпат — «Шипіт».

Серед карпатських гір, у мальовничих селах на туристів чекають доброзичливі господарі затишних садиб.

загальний2

Please publish modules in offcanvas position.

Design by Kaspersky