З пропозиціями щодо покращення роботи сайту пишіть нам на електронну адресу!!!

Річка

Село розташоване на схилах гірського хребта Боржава, на відстані 17 км від районного центру Міжгір'я і за 26 км від залізничної станції Воловець. Населення — майже 950 осіб.

Вперше Річка згадується у письмових джерелах у 1600 р. Існує легенда про братів Річкая і Тюшкая: вони оселилися у цій місцевості і виміряли межі своїх територій кроками, які пройшли одного дня — оскільки Річкай встав швиденько, то його господарство видалося більшим.

У 1715 році це село згадується під угорською назвою Кіш-потік, тобто Малий потік. Можливо, така назва пов'язана з тим, що у межах села є залізисто-кислі мінеральні води. Місцеві жителі нараховують від 7 до 13 таких джерел. Одне з них — "Квас" — розташоване у центрі села.

У 1950-1970-х рр. у селі працювало кілька народних малярів, які виконували свої роботи на склі.

Річка — одне з небагатьох сіл в Україні, де зберігається традиція виробництва гунь (гуцульського верхнього одягу з овечої вовни).

Поблизу села починається один з туристичних маршрутів на Боржаву.

Пошук об’єкта

Інтерактивна карта

image01

Відеоогляд

Озеро вважається найцікавішим об'єктом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4—5 гектарів, його середня глибина становить 8—10 м, максимальна — 22-24 м Через висоту над рівнем моря і порівняну глибоководність навіть у найтепліші дні прогріваються лише верхні 1—2 метри озера.шипітведмедіскасенгейзер 

 

 Міжгірський район — один із наймальовничіших куточків Карпат. Мандрівник, який подорожує по Міжгірщині, обов’язково захоче побувати на Синевирському озері, яке знаходиться на висоті 989 м над рівнем моря. Милувати око буде один із найгарніших водоспадів Українських Карпат — «Шипіт».

Серед карпатських гір, у мальовничих селах на туристів чекають доброзичливі господарі затишних садиб.

загальний2

Please publish modules in offcanvas position.

Design by Kaspersky