З пропозиціями щодо покращення роботи сайту пишіть нам на електронну адресу!!!

Міжгір’я

Міжгір'я розташоване в долині річки Ріка, в Міжгірській улоговині, яку оточують гірський масив Боржава (із заходу) і Внутрішні Ґорґани (зі сходу). Середня висота — 450 м над рівнем моря.

До 1953 р. носило назву Волове. Під цієї назвою воно вперше згадується у документі 1415 р., де повідомляється, що поселення належало сім'ї угорських магнатів Урмезеїв. Згодом переходило у володіння Довгаїв і Липчаїв. Здавна навколишні території були заселені українським субетносом бойків.

Через селище пролягають популярні туристичні маршрути до Колочави — села 10 музеїв, озера Синевир, Синевирського національного парку та Реабілітаційного центру бурого ведмедя. Любителі гірськолижного катання можуть скористатися крісельним витягом, що веде на гору Маковиця (750 м). Вздовж витягу прокладено траси для професіоналів та середнього рівня складності.

Між селом Синевир та Міжгір'ям розташований Синевирський перевал (793 м н. р. м.), який ще називають "Міжгірським". З дороги, що веде через перевал, у добру погоду відкриваються чудесні краєвиди навколишніх гір.

У центрі села можна побачити пам'ятку природи місцевого значення дуб віком понад 500 років (N48.528533 E23.500219).

Міжгір'я — батьківщина першого закарпатського поета, який писав українською літературною мовою — Василя Гренджі-Донського. Тут же народився і президент карпатської України Августин Волошин.

Пошук об’єкта

Інтерактивна карта

image01

Відеоогляд

Озеро вважається найцікавішим об'єктом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4—5 гектарів, його середня глибина становить 8—10 м, максимальна — 22-24 м Через висоту над рівнем моря і порівняну глибоководність навіть у найтепліші дні прогріваються лише верхні 1—2 метри озера.шипітведмедіскасенгейзер 

 

 Міжгірський район — один із наймальовничіших куточків Карпат. Мандрівник, який подорожує по Міжгірщині, обов’язково захоче побувати на Синевирському озері, яке знаходиться на висоті 989 м над рівнем моря. Милувати око буде один із найгарніших водоспадів Українських Карпат — «Шипіт».

Серед карпатських гір, у мальовничих селах на туристів чекають доброзичливі господарі затишних садиб.

загальний2

Please publish modules in offcanvas position.

Design by Kaspersky