З пропозиціями щодо покращення роботи сайту пишіть нам на електронну адресу!!!

Майдан

Село Майдан розташоване у долині річок Голятинки і Ріки, за 10 км від районного центру— Міжгір'я, за 45 км від залізничної станції — Воловець. Має населення 1717 осіб. Входить до складу Майданівської сільської ради, якій також підпорядкований населений пункт Верхній Бистрий.

Перша письмова згадка про село відноситься до XVI століття під назвою Борис-Полянка. З XIX століття назва змінюється на Майдан. Є декілька версій походження назви. Одна з них свідчить, що слово "майдан" — монголо-татарського походження і означає "торговище", тобто площу для торгівлі. Друга легенда розповідає, що назва села Майдан походить від слів "май дале".
У селі розташований музей народознавства.

На північ від Майдану розташована ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення Урочище "Голятин", яка була створена в 1974 р. Тут на висоті 650—900 метрів на 42 гектарах ростуть реліктові насадження сосни звичайної та сосни чорної віком до 170 років, а також цінні лікарські рослини.

Пошук об’єкта

Інтерактивна карта

image01

Відеоогляд

Озеро вважається найцікавішим об'єктом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4—5 гектарів, його середня глибина становить 8—10 м, максимальна — 22-24 м Через висоту над рівнем моря і порівняну глибоководність навіть у найтепліші дні прогріваються лише верхні 1—2 метри озера.шипітведмедіскасенгейзер 

 

 Міжгірський район — один із наймальовничіших куточків Карпат. Мандрівник, який подорожує по Міжгірщині, обов’язково захоче побувати на Синевирському озері, яке знаходиться на висоті 989 м над рівнем моря. Милувати око буде один із найгарніших водоспадів Українських Карпат — «Шипіт».

Серед карпатських гір, у мальовничих селах на туристів чекають доброзичливі господарі затишних садиб.

загальний2

Please publish modules in offcanvas position.

Design by Kaspersky