З пропозиціями щодо покращення роботи сайту пишіть нам на електронну адресу!!!

Ізки

Сучасний гірськолижний курорт розташований на відстані 22 км від районного центру — Міжгір'я, за 18 км від залізничної станції — Воловець. Його населення перевищує 800 осіб.

Село розміщене у долині річки Репинки, поміж Боржавською полониною та горою Руський Верх. В околицях Ізків є також верхи Мідяницька Ялина, Магура-Жиде. Горою Голиця, що обабіч села, під час Першої світової війни проходила оборонна лінія. Найвідомішою серед любителів гірськолижного спорту є гора Магура, де розташовані витяги та траси.

Офіційна згадка про саме поселення датується 1600 р., хоча відоме воно з другої половини XVI ст.
За переказами, назва села походить від слова "іскри" — вони появлялися, коли опришки на чолі з Олексою Довбушем проїжджали вузьким кам'яним шляхом. Тут й утворилися Ізки, які у XVIІІ ст. змінилася на Ізки-Пилипець. Сьогодні це окремі населені пункти.

Колись в Ізках було цілюще джерело "Зимівкова криниця", біля якого відпочивали, крім місцевих, жителі сусідніх сіл та вівчарі. Через вирубку лісів та, відповідно, зсувів грунту джерела не стало.

У селі бере початок Волоський потік, найменований так через волів, яких приганяли сюди на водопій з навколишніх гір.

У радянські часи село розбудовується, а сьогодні популяризується як гірськолижний курорт. Тут проходять славні закарпатські фестивалі меду, сиру та вина.

Пошук об’єкта

Інтерактивна карта

image01

Відеоогляд

Озеро вважається найцікавішим об'єктом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4—5 гектарів, його середня глибина становить 8—10 м, максимальна — 22-24 м Через висоту над рівнем моря і порівняну глибоководність навіть у найтепліші дні прогріваються лише верхні 1—2 метри озера.шипітведмедіскасенгейзер 

 

 Міжгірський район — один із наймальовничіших куточків Карпат. Мандрівник, який подорожує по Міжгірщині, обов’язково захоче побувати на Синевирському озері, яке знаходиться на висоті 989 м над рівнем моря. Милувати око буде один із найгарніших водоспадів Українських Карпат — «Шипіт».

Серед карпатських гір, у мальовничих селах на туристів чекають доброзичливі господарі затишних садиб.

загальний2

Please publish modules in offcanvas position.

Design by Kaspersky